Konaklamalı Turlar BOSNA HERSEK TURU

KONAKLAMALI
Fiyat
€199 Kişi Kişi
Süre
2 GECE 3 GÜN
Tur Bölgesi
More than 1
Katılımcı Sayısı
56

BOSNA HERSEK

 • Tur Hakkında Genel Bilgi
 • Tur Programı
 • Harita/Konum
 • Yorumlar
 • Benzer Turlar
 • Daha fazla bilgi

Neler içeriyor

Tur Bölgesi
AHMİÇİ , BLAGAY , MOSTAR , POÇİTEL , SARAYBOSNA , TRAVNİK Discover Destinations
Kalkış Yeri
VİYANA
Dönüş Yeri
SARAYBOSNA
Ek Fiyatlar
Tek Kişilik Oda: €50

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel aracımız ile tüm şehir gezileri 🚌
Saraybosna / Mostar / Poçitel / Blagay / Travnik / Ahmiçi şehir turları
4 veya 5 yıldızlı otelde 2 Gece Konaklama 🏢
Otelde alınacak sabah kahvaltıları 🍱
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 👱
Avusturya Gezi otobüs içi soğuk, sıcak içecekler, ikram ve hizmetleri 🍹
Avusturya Gezi anısına çeşitli hatıralar 🎁

Profesyonel Fotoğraf Çekimleri 📷

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle ve Akşam Yemekleri
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Kişisel harcamalar

 

📆TARİH

. Tur:

💸FİYAT

Yetişkin : 199 € ‘dan başlayan fiyatlarla

Öğrenci :189 €’dan başlayan fiyatlarla

2 Yetişkin yanında 1 çocuk fiyatları
0-6 Yaş: 100 €

BİLGİ VE REZERVASYON
Bilgi ve rezervasyonlarınız için Avusturya Gezi sayfasına mesaj gönderebilirsiniz.

📞TELEFON
+43 676 731 31 14

WHATSAPP
+43 676 731 31 14

📃NOT

Kontenjanlarımız sınırlıdır.

Gümrükte bekleme süresine ve yol trafiğine bağlı olarak varış saatlerimiz saatimiz ile ilgili değişiklik olabilir.

Katılımcıların talebi veya zorunlu sebepler doğrultusunda program ile ilgili değişiklik olabilir.

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde,tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1(Bir) hafta öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş bebek ve çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

 

 • 1.Gün
 • 2. Gün
 • 3. Gün
 • 4. Gün
 • 5. GÜN
1.Gün

Saat 19:30'da siz değerli konuklarımızla buluşmamızın ardından özel otobüsümüz ile Bosnahersek'e doğru yola çıkıyoruz.

 

2. Gün

Sabah saatlerinde Travnik'e varışın ardından Travnik eski kalesinden turumuza başlıyoruz. (gümrükte bekleme süresine göre varış saatimiz değişiklik gösterecektir) Bosna Krallığı döneminde yapılmış ve Osmanlı Döneminde süslenmiş olan bu eski kalenin tarih kokan yapısını iyice inceledikten sonra Osmanlı’nın Bosna'da yapmış olduğu ilk cami olan "Sulejmanije" camisini ziyaret edip şehir merkezinde gezinti yapıyoruz. Travnik içinde gezeceğimiz en önemli noktalardan birisi de Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andric'in evi. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu gezip hemen yanında meşhur Travnik baklavası yiyip turumuzu bitiriyoruz. Daha sonra Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrasında ilk olarak Saraybosna'nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; güzel bir kahve içebilir; parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Serbets zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz.

3. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası Osmanlı’nın Balkanlar'da ulaşmış olduğu son nokta olan Poçitel Köyüne doğru hareket ediyoruz.Osmanlı Döneminde sınır karakolu olarak da kullanılan bu köye vardıktan sonra köy içinde tarihe yolculuk etmeye başlıyoruz. Poçitel'in en tepe noktalarına çıkıp doyumsuz bir manzara'da Poçitel Köyünü izliyoruz. Eski Osmanlı evleri, kalesi, gözcü kuleleri görülecek yerler arasındadır. Ardından Blagaj Tekkesine doğru hareket. Bir derviş tekkesi olduğu söylenen Buna Nehri kaynağının yanında bulunan Blagaj Tekkesini geziyoruz. Osmanlı Döneminde gelen ilk Türklerin burada yaşadığı rivayet edilen bu Tekkeyi gezdikten sonra Öğle yemeğimizin yerel bir restoranda alınmasının ardından Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Bildirilen saatte toplanma ve Saraybosna'a doğru yola çıkış. Yol üzerinde Saraybosna'nın lokal restoranlarından birinde yerel müzikler ve folklör gösterisi eşliğinde Boşnak mutfağının lezzetlerinin tadına varıyor, otentik bir gece yaşıyoruz. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Saraybosna şehir turu için şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve Viyana'ya doğru hareket ediyoruz

5. GÜN

Sınırda bekleme süremize göre değişiklik olacak sabah vakitlerinde varış sonrası turumuzun sonuna gelirken bir başka turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

More about AHMİÇİ

More about BLAGAY

More about MOSTAR

More about POÇİTEL

More about SARAYBOSNA

More about TRAVNİK

Henüz yorum yapılmamış, İlk Yorumu Siz Yapmak İster Misiniz :)

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız gizli kalacaktır. Sadece teyit amaçlıdır.

KONAKLAMALI
From €749
Erken Kayıt İndirimi
From €1295 €1195
KONAKLAMALI
From €129
KONAKLAMALI
From €1999 €1799
KONAKLAMALI
From €349 €299
KONAKLAMALI
From €149
KONAKLAMALI
From €349 €299
KONAKLAMALI
From €399
Sosyal ağlarda paylaşın
Close

BOSNA HERSEK TURU

Fiyat
€199 kişi kişi
Süre
2 GECE 3 GÜN
Tur Bölgesi
More than 1
Katılımcı Sayısı
56

Lütfen bilgileri doğru giriniz, aksi halde rezervasyonunuz dikkate alınmayacaktır *


Aşağıdaki formu doldurup gönderin, sizi hemen arayıp bilgilendirelim *